Baldızı Aşık Etme Büyüsüyle Kandırdı, Yakalanınca Büyü Değil Sıcaklıktır O Dedi

Büyücülük ve medyumluk adı altında halkın duygularını sömürenlere Ticaret Bakanlığı’ndan sert bir darbe geldi! Bakanlık, sosyal medyada “baldızı aşık etme büyüsü” gibi vaatlerle reklam yapan ve inanç sömürüsü yapan sözde büyücülere milyonlarca lira ceza kesti.

Bakanlığın yaptığı operasyonda, kısmet açma, bağlama, gideni geri getirme gibi vaatlerle faaliyet gösteren 6 kişiye toplamda 3 milyon 647 bin lira ceza uygulandı. Bu kişiler arasında “baldızı aşık etme büyüsü” yaparak reklam yapan bir kadın medyum da yer alıyordu.

BALDIZI AŞIK ETME BÜYÜSÜ

550 bin lira ceza yiyen bu sözde medyum, müşteri gibi arayan muhabirlere “büyü” yaptığını inkar etti. Reklamlarda yazılanların “sıcaklık” olduğunu ve büyü olmadığını savundu.

Ticaret Bakanlığı, bu tür inanç sömürüsü yapanlara göz açtırmayacağını ve operasyonların devam edeceğini açıkladı. Bakanlık ayrıca, sözde büyücülere ait tüm reklamların da durdurulduğunu bildirdi.

Show Haber muhabiri de o sözde hocalardan bazılarını aradı.

Muhabirle sözde büyücü arasında telefondaki konuşma ise şu şekilde gerçekleşti:

– Görüntülü aramayla seans alıp bakım yapacağım size varsa üzerinizde bir sıkıntı zaten hissedersiniz. Parayı hesaba İBAN’a bana EFT yapıyorsunuz.

– Ne kadar?

– 300 TL.

– Sadece bu ilk teşhis için mi?

– Sadece bakım evet!

– Sonra tedavi için ne kadar çıkar hocam?

– Bakacağız bazen gerekiyor bazen gerekmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x