Mobilefest’te bu yıl bir ilk: Agora Fintech Özel Bölümü“Dünyaya bağlan”mak isteyenlerin buluşma noktası Mobilefest 2024 olacak

“Dünyaya Bağlan” mottosuyla 10 bin metrekarelik alanda 300’den fazla katılımcı firma ve 20 binden fazla ziyaretçiyi ağırlamayı hedefleyen fuar, Agora Fintech alt etkinliği ile Türkiye Fintech ekosistemini de bir araya getirecek.

ExpoHIS tarafından organize edilen ve yerli bilişim firmalarının yeni teknolojilerini tanıtıp uluslararası iş birlikleri yapacağı Mobilefest İletişim Teknolojileri Fuarı ve Konferansı’nın dördüncüsü 25-27 Nisan 2024 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen yurt içi fuarlar arasında yer alan Mobilefest, stratejik ortakları Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB), Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK), Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) ve Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin (TÖDEB) destekleriyle, katılımcılarını Dünyaya Bağlan mottosu etrafında buluşturacak. TÖDEB iş birliğiyle finansal teknolojiler etkinliği Agora Fintech’in de hayata geçirileceği fuarda HİB iş birliğiyle ilk kez teknoloji üreticileri ve teknolojiyi başarılı şekilde kullanan markalar, İhracatı Hızlandıranlar yarışması kapsamında ödüllendirilecek.

20 BİNDEN FAZLA ZİYARETÇİYİ BULUŞTURAN MOBİLFEST “DÜNYAYA BAĞLAN” DİYECEK

Mobilefest’in dördüncü yılında, bir önceki edisyona göre iki kat büyüklüğe ulaşacağını vurgulayan ExpoHIS Genel Müdürü Kenan Onak, “300 katılımcı firma ve 20 binden fazla ziyaretçisiyle Mobilefest, bölgenin en büyük teknoloji fuarı olmuş durumda. Bu yıl fuarı 10 bin metrekare bir alanda kuracağız. ‘Dünyaya Bağlan’ olarak belirlediğimiz fuar mottosu, günümüzde iletişim teknolojilerinin ulaştığı seviye sayesinde dünyanın her yerinden herkese, sınırsız hizmet ve servise ve her türlü bilgiye ulaşıp tüm işlerimizi çözebildiğimizi; yani teknoloji ile dünyaya bağlandığımızı anlatıyor. Bir diğer anlamı ise yerli hizmet üreticilerinin Mobilefest üzerinden dünyaya açılıp yeni iş ve ihracat fırsatları yaratması. Organizasyonu planlarken bu konu bizim önceliklerimizin en başta gelenlerinden birisi. Geçtiğimiz yıl ilk defa Mobilefest altında Future Techs girişimcilik fuarını düzenlemiş ve HTK iş birliğiyle de telekomünikasyon odaklı uluslararası bir satın alma heyeti getirmiştik. Bu projeler devam ederken bu yıl ek olarak Mobilefest kapsamında TÖDEB iş birliğiyle Agora Fintech finansal teknolojiler etkinliğini hayata geçiriyoruz. Agora Fintech’in ayrı bir konferans programı da olacak” dedi.

TÜRKİYE’DEKİ YENİLİKÇİ FİNTECH EKOSİSTEMİ AGORA FİNTECH İLE DÜNYAYA AÇILACAK

Mobilefest’in tüm teknolojileri barındıran bir fuar olduğunu belirten ve bu yılki odaklanacağı konuları açıklayan Onak, TÖDEB ile gerçekleştirilen iş birliğine dair de şu bilgileri paylaştı: “Fuarda bu yıl telekomünikasyon, bulut çözümleri, yapay zeka, siber güvenlik, data & depolama, fintech, iş çözümleri ve sektörel yazılımlar gibi birçok konuda çalışan firmalar yer alacak. 5G ve telekomünikasyonun öne çıkmasının en önemli nedeni de Türkiye’de bu alanda çalışan çok sayıda güçlü firmanın bulunması ve bunların çoğunun fuarda yer alması. Böylelikle bu alanda kalabalık ve başarılı satın alma heyetleri de düzenleyebiliyoruz. Bu yıl telekomünikasyona ek olarak fintech alanı da öne çıkıyor. Benzer şekilde ödeme sistemleri, para transferi, bankacılık, finansal teknolojiler ve sektörel çözümler alanlarında çalışan birçok firma var ve bunları da fuarda ağırlayacağız. Benzer şekilde fintech alanında da bir satın alma heyetimiz bulunuyor. Türkiye’nin güçlü olduğu siber güvenlik ve yapay zeka gibi farklı alanlar da var. Önümüzdeki yıl siber güvenlik firmalarını da kalabalık şekilde fuara dahil edip uluslararası satın almacılarla buluşturmayı hedefliyoruz. TÖDEB iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Agora Fintech ise Türkiye’deki yenilikçi fintech ekosistemini dünyayla buluşturmak için tasarlanmış üç günlük bir finans teknolojileri etkinliği. Türkiye’nin ve yakın ülkelerin önde gelen finans kuruluşlarını ve hizmet sağlayıcılarını bir araya getirdiğimiz Agora Fintech’i ekosistemin lokomotifi olarak konumlandırıp, bölgede yeni iş birliklerine ve fırsatlara olanak sağlamayı amaçlıyoruz. Etkinlik süresince iki günlük konferans programında önde gelen fintech firmaları, bankalar, yatırım kuruluşları, düzenleyici kurumlar, medya şirketleri ve hizmet sağlayıcılardan üst düzey karar vericilerle bir araya gelerek bankacılık, finans, ödeme sistemleri, para transferi, yeni teknolojiler gibi birçok konuyu gündeme taşıyacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x